
Bilzen-Hoeselt is klaar voor een bijzonder sterk toeristisch seizoen, waarbij voor het eerst ook voluit wordt ingezet op het najaar. Op het programma staan tal van nieuwigheden, zoals de Bloesemtrail en -walk, een unieke zipline boven een lokaal wijndomein en de uitrol van toeristische informatiepunten. Nog iets om zeker naar uit te kijken is de tiende jubileumeditie van kinderstadsfestival Tureluurs.
Het toeristische seizoen wordt vandaag officieel afgetrapt tijdens een inspiratiesessie en netwerkmoment van Visit Bilzen-Hoeselt, de Dienst Economie en lokale partners van de horeca en middenstand. Daarmee kiest de stad bewust voor een aanpak waar verbinding centraal staat, want het zijn de ondernemers die elke dag het verschil maken voor bezoekers en bewoners.
Schepen van toerisme Peter Thijs: “Toerisme is voor ons de motor om de plaatselijke gemeenschap te verstevigen. Door een wisselwerking op gang te brengen tussen de drietrapsraket toerisme, middenstand en evenementen creëren we een duurzame stadsdynamiek, waarbij 1 + 1 gelijk is aan 3. Bezoekers ontdekken onze troeven, ondernemers plukken daar de vruchten van en evenementen zorgen voor extra beleving en uitstraling. Een goed voorbeeld is Zip & Sip in oktober op wijndomein Vin de Goffin.”
“Dit jaar zetten we enorm in op seizoensverlenging”, aldus schepen van evenementen Griet Mebis. “Dat doen we door activiteiten en evenementen slim te spreiden, zowel in tijd als ruimte. Waar de herfst vroeger eerder een schouderseizoen was, trekken we daar nu volop de kaart van heerlijk eten en drinken. Zo valt er in Bilzen-Hoeselt vanaf de bloesemperiode einde maart tot Dickens in december voortdurend wat te beleven.”
Bloesems als fleurige opener
Het bloesemseizoen blijft een gigantische publieksmagneet, die jaar na jaar duizenden bezoekers naar de regio lokt. In Bilzen-Hoeselt worden ze verwend met meer dan 30 zeer gevarieerde activiteiten.
· Op zaterdag 4 april is het meteen raak met de vijfde editie van het populaire bloesemfestival Lumineus in de Landcommanderij Alden Biesen.
· Vanaf woensdag 15 april zorgt Schilderen tussen de bloesems op het vlonderpad van de Landcommanderij Alden Biesen voor een creatieve primeur van formaat.
· Actievelingen kunnen op zondag 19 april hun hart ophalen tijdens de allereerste Bloesemtrail en -walk. Wandelaars en lopers hebben de keuze uit drie afstanden (5, 8,5 of 16 km) dwars door de bloeiende boomgaarden, met onderweg verrassende momenten en overheerlijke streekproducten. De aanwezigheid van ex-meerkamper Hans Van Alphen zorgt ongetwijfeld voor extra motivatie bij de deelnemers.
· Op zondag 26 april is muzikaal kippenvel gegarandeerd tijdens het exclusieve Dauwconcert met rasartiest Bent Van Looy in de hoogstamboomgaard van de Landcommanderij Alden Biesen. Een unieke kans om de zanger van Das Pop in een onvergetelijke setting aan het werk te zien!
Bloesemblikvanger
Ook in Bilzen-centrum is het een en al bloesems wat de klok slaat. Eind maart zal gerenommeerde bloemenwinkel The 4 Seasons het oude stadhuis op de Markt versieren met een oogstrelende bloesemcompositie. Dit visuele hoogtepunt is een mooi voorbeeld van de wisselwerking tussen toerisme, lokale middenstand en evenementen.
Peter Thijs: “Dankzij het aantal raadplegingen van de bloesemmeter weten we dat er op veel plaatsen in Vlaanderen en Nederland reikhalzend wordt uitgekeken naar de bloesemperiode in Bilzen-Hoeselt. In 2025 telden we meer dan 26.000 paginaweergaven. Dit jaar is onze bloesemmeter de meest bezochte via Google. Neem zeker zelf ’n kijkje op visitbilzenhoeselt.be/bloesemmeter.”
