
Durf en directheid zegevieren op Sylvie Kreusch’ stijlvolle single “Ding Dong”. In aanloop van haar tweede album Comic Trip – uit op 8 november 2024 bij Sony Music – brengt de Belgische artiest Sylvie Kreusch het stijlvolle en onderkoelde “Ding Dong” uit.
Schijn bedriegt, want het nummer is in feite een liefdesverklaring: ‘Daddy never taught us to/ but fuck it baby I love you’, zingt ze openhartig. “Ik had in mijn jeugd moeite om mijn ware gevoelens te uiten, om in elke zin ‘ik hou van je’ of ‘schat’ te zeggen,” vertelt Kreusch over het nummer.
“Het is alsof je ijskoud water betreedt; er is ook de angst om dichterbij te komen en daardoor misschien iets te verliezen. Ik denk dat mijn teksten daarom zo duidelijk en direct zijn, omdat ik in het echte leven niet zo ben.” “Ding Dong” is het meest recente voorproefje van Comic Trip, dat ook de singles “Ride Away”, “Hocus Pocus” en de gelijknamige titelsong bevat.
“Big, bold emotions” vormen de rode draad op Kreusch’ nieuwste langspeler. Ze geeft haar verheven ambt als nachtdier op en ruilt haar razende rode lokken in voor een onstuimige blond. Met handen aan het roer begint ze aan een reis waar de vruchten van het leven worden geplukt. Met stilistische knipoogjes naar bands als The B-52’s en Stereolab klinkt het titelnummer van Comic Trip als de popversie van een retro-stripboek, boordevol spektakel, intrige en euforie. Dankzij de heldere en sprankelende arrangementen en grappige hooks van het nummer (“PAAW PAAW! BANG BANG! KACHAAAAW! WHEM BLEM!/ I always knew / But I want to believe it now”), verandert Kreusch in een vleesgeworden stripheldin, springend van paneel naar paneel. Ze laat haar verleidelijke stemgeluid ontsporen in een haast kinderlijke onbezonnenheid.