Klarafestival start de selectieprocedure voor een nieuwe intendant die vanaf 2026 het beleidsplan 2028-2032 zal schrijven. Dit plan vormt de basis voor subsidiëring binnen het Kunstendecreet van de Vlaamse Gemeenschap. Huidig intendant Joost Fonteyne vroeg de raad van bestuur om volgend jaar, na afloop van Klarafestival 2026, in zijn opvolging te voorzien.
Joost Fonteyne:
“Het is belangrijk dat het nieuwe beleidsplan geschreven wordt door de persoon die de volledige beleidsperiode kan uitvoeren. Ik kijk ernaar uit om samen met het team de 21ste editie van Klarafestival in 2026 vorm te geven. Ik stel daarna mijn opgebouwde ervaring in de sector nog enkele jaren ter beschikking.”
Jan Raes, voorzitter Festival van Vlaanderen Brussel:
“Intendant Joost Fonteyne 'ademt' Klarafestival. Na het artistiek succesvolle en drukbezochte 20ste Klarafestival kijken we uit naar editie 2026!”
Chantal Pattyn, nethoofd Klara:
“Ik wil Joost alvast hartelijk danken voor de voorbije jaren. Op naar een even avontuurlijke toekomst voor Klarafestival!”
Heb je interesse in de vacature voor intendant van Klarafestival?
Voor meer informatie kan je terecht op www.klarafestival.be/jobs.