Peter Minnebo

Op 3 juni verscheen de nieuwe single ‘Remember?’ van ISE (eerste eigen single sinds de overwinning van De Nieuwe Lichting), een intense en eerlijke track die de toon zet voor het album dat begin 2026 uitkomt.

Op ‘Remember?’, haar eerste nieuwe single sinds haar debuut ‘Goodbye Letter’ van vorig jaar, blikt de Belgische singer-songwriter ISE zeer open terug op de moeilijke tijd van opgroeien met ouders die besluiten te scheiden.

Intussen verkocht ze al 4000 tickets voor haar eigen clubtour en speelde ze oa op Rock Werchter, Sziget, Pukkelpop, Best Kept Secret, Vorst Nationaal (support Hozier) in Parijs, Londen en 8 shows in Japan. Sinds kort ook bij ATC, het bookingskantoor van Nick Cave, Idles, Mac Demarco, ....

Ondertussen is een AB release show aangekondigd op 20 februari 2026.

Tijd voor Frontview Magazine om eens te polsen bij ISE haarzelve naar dat nieuwe nummer en voor een update van het aangekondigde album in 2026.

In de actuele persnota wordt Ise gelauwerd om haar rauw stemgeluid en jaren ‘90 gitaarsound. Hoe geeft u die gitaarsound een persoonlijke touch?

“Die sound komt er op een natuurlijke manier, ik wil nooit met mijn muziek op iemand lijken. Ik speel trouwens zonder plectrum en dat hoor je ook.”

En die karakteristieke stem, wanneer hebt u ergens ontdekt dat u kon zingen en heeft die stem een evolutie ondergaan?

“In zing al in een coverbandje sinds mijn negende, en daar hoor je al sporadisch die hese stem, maar nog niet zo uitgesproken zoals nu. Door de jaren heen is dat stemgeluid beginnen groeien, en momenteel zit daar nog evolutie in. Zo merk ik nog een duidelijk verschil met 2 jaar geleden.”

De release van de debuutsingle ‘Goodbye Letter’ (2024), herinnert u dat moment nog?

“De single werd gereleased, exact op de dag dat ik De Nieuwe Lichting won. Ik zat ’s ochtends thuis aan tafel te ontbijten met mijn ouders en moest naar school. Het nummer werd toen op de radio gedraaid en dat was een heel speciaal gevoel. Te gek!” (lacht)

De 2e single ‘Remember?’ wordt gereleased op 3 juni. Welke boodschap wil u hier meegeven? De gevoelsfactor wordt hier ferm opgedreven met uw stem, die subtiel meescheurt met de gitaar.

Bij een scheiding van de ouders word je soms geconfronteerd met het feit dat je niet altijd kan kiezen welke mensen er in je leven komen. Als je ouders een nieuwe partner krijgen, moet je daar ook mee leren leven. Ik heb daar leuke en minder leuke ervaringen mee gehad. Met ‘Remember?’ blik ik terug op een leuke ervaring.”

En uw debuutalbum zit eraan te komen in 2026, geef al eens een update.

“Momenteel zijn we enkele nummers aan het afwerken. Het is nog lang niet af. Ik heb al heel wat nummers geschreven, dus het wordt een ‘Kill my darlings’.”

Tijdens een interview op Rock Werchter zei u, betreft een richting uitstippelen van een nieuw album: ‘ik ben nog jong en je mening verandert nog’. Ondertussen toch uw richting kunnen uitstippelen?

“Eigenlijk doe je dat maar pas als je er effectief aan bezig bent. Nu zie ik bij iedere song wel waar het naartoe gaat. Eigenlijk is het wel tof als je merkt dat nummers op een album vrij ver uit elkaar kunnen liggen, maar toch op éénzelfde lijn. Ik probeer veel diversiteit in nummers te verwerken, maar ook niet teveel. In de studio krijg ik de ondersteuning van producer Dries Hendrickx. Hij bouwt verder rondom mijn songs met drumpatronen en baslijnen.”

U kreeg al buitengewone speelkansen op de grootste festivalpodia. (Rock Werchter, Pukkelpop, Bospop). Slapeloze nachten gehad of misschien net wél goed slapen voor die eerste keer?

“De weken voor Rock Werchter 2024 had ik eindexamens. Ik dacht ‘binnen enkele weken sta ik op Werchter’, maar ik moest ondertussen wel afstuderen. Het was een beetje gek in mijn hoofd, het paste er nog niet in. De dag voor Werchter, begon ik het pas echt te beseffen. Ik wist even geen blijf met mezelf, héél spannend toen.”

Welke live momenten staan al op uw netvlies gebrand?

“Ongetwijfeld Bospop. Ik moest toen om 12 uur spelen en had me al voorbereid dat er misschien niet zoveel mensen zouden staan in de tent, gezien het vroege uur. Toen ik op het podium kwam, stond de tent stampvol. Ik denk dat alle mensen die wakker werden in een veel te warm tentje op de camping, schaduw zijn komen zoeken in de grote festivaltent. Dat kwam ook écht binnen, dat is ook de enigste keer dat ik tranen in mijn ogen had.”

In welke state of mind staat u op het podium, superfocus én genieten?

“U omschrijft het goed. Tijdens het spelen van mijn nummers is het concentratie in een soort automatisme, maar tegelijkertijd gaat er ook veel door mijn hoofd. Ik vang veel op van het publiek en neem dit allemaal in mij op. Tijdens het zingen denk ik soms: ‘terug even rustig en focus’. En soms ook het besef van ‘wow, wat ben ik hier aan het doen?!’.

Op Werchter was dit pure adrenaline gedurende een half uur en toen ik van het podium kwam, besefte ik pas wat ik had gedaan.”

En na het optreden, voelt u dan fysiek dat u alles gegeven hebt?

“Ik ben altijd moe na een optreden. 2 jaar geleden op Pukkelpop kwam ik van het podium en werd ik even duizelig. Heel véél gegeven en weinig slaap.”

En u bent dit jaar naar Japan getrokken.

“Japan stond al lang op mijn bucketlist, zeker omdat daar het stadje Ise ligt. We zijn het gaan bezoeken.

Dat ik naar Japan mocht om te gaan optreden, dat gaat er bij steeds nog niet in. Het leek alsof ik daar op vakantie was. De ganse cultuur is anders en de mensen zijn heel respectvol en dankbaar.

Het was in het kader van het Belgian Beer Weekend, een festival waar Belgische artiesten komen optreden zoals Zwangere Guy, Ruben Block , Intergalactic Lovers. Dit jaar de Compact Disc Dummies in de line up en 2 weken later was het mijn beurt. Verder ook op de World Expo Osaka mogen spelen.”

Het kan niet op hé Ise.

(lacht trots)

En dan buiten de nieuwe single op 3 juni, wat staat er op de agenda 2025?

“Na de single, Pukkelpop en deze zomer veel in de studio zitten en dan het debuutalbum volgend jaar! Ik heb er écht veel zin in!”

Alle info: https://www.officiallyise.be

Krijg het laatste FrontView Magazine nieuws in je Facebook nieuwsoverzicht:

Praktische informatie

Meer over