Vandaag brengt de iconische Britse bluesmeester Robin Trower zijn nieuwe album Come and Find Meuit, via Provogue. Om dit te vieren heeft hij de lyric video voor het swaggering I Would Lose My Mind onthuld, die je HIER kunt zien

Nu in zijn achtste decennium, met een leven van onderscheidingen en een baanbrekende hoeveelheid muziek achter zich, jaagt Robin Trower nog steeds de grootste high na die hij kent. Het begint altijd op dezelfde manier, met een Fender Stratocaster en een opgestookte Marshall versterker, die vaardige vingers die de hals verkennen totdat er een riff blijft hangen en een nieuw nummer ontbrandt.

“Sommige mensen zeggen dat ik gedreven ben, maar ik denk dat het gewoon de liefde is om het te doen,” zegt Trower over zijn solocatalogus die al meer dan dertig albums op zijn naam heeft staan (en dat is nog voordat je zijn samenwerkingen met iedereen van Jack Bruce tot Bryan Ferry meetelt). “Ik speel elke dag gitaar en gewoon door wat te rommelen ontstaan er ideeën. Ik voel de liedjes nooit aankomen. Maar opeens krijg je een sprankje van een idee en denk je, 'Oh, wat is dit...?'”

Trower's kenmerkende geluid gutst uit zijn vingers als ze zijn Fender Stratocaster bestieren, met een elegante blues groove op het cliché-vrije liefdesliedje I Would Lose My Mind.

Trower staat aan de vooravond van een wervelend jaar waarin hij veel kilometers zal maken door Amerika en het Verenigd Koninkrijk (“Ik sta te popelen, want ik moest vorig jaar een Amerikaanse tour afzeggen vanwege een operatie”). Kaarten zijn HIER verkrijgbaar.

Trower is altijd een gezellige muzikant en een gulle collaborateur, en voor Come And Find Me deed hij een beroep op zijn vertrouwde studioband. Drummer Chris Taggart is opnieuw de drijvende kracht achter deze krachtige nummers, terwijl de terugkerende Amerikaanse bassist Glenn Letsch zorgt voor de lage tonen op Tangled Love en I Fly Straight To You (Trower speelde de rest in). De vaste zanger Richard Watts vertolkt op briljante wijze de zeer persoonlijke teksten van de gitarist, terwijl gastzangeres Jess Hayes een geweldige toevoeging is voor de harde, hakkende soul van Tangled Love. Voor de fairydust wendde Trower zich tot Studio 91's eigenaar Sam Winfield voor de engineering en eindmix - maar de gitarist was nauw betrokken bij elk element. “Voor mij is het werken aan een nieuw nummer een 24-uurs baan,” legt hij uit. “Het zit altijd in mijn hoofd. Ik word midden in de nacht wakker en denk eraan.”

I Would Lose My Mind is de laatste single die van het album is uitgebracht. Het befaamde muzikantschap van de gitarist staat centraal op het drassige One Go Round, dat de tekst 'seize-the-day' waarmaakte met zijn snelle geboorte in de studio. “Dat was bijna een kant-en-klaar ding. Het was als een heet mes door de boter. Al het leadwerk was geïmproviseerd en het is precies waar ik leef. De tekstuele betekenis is vrij duidelijk. Je krijgt maar één kans, dus probeer er het beste van te maken,” legt Trower uit.

Dit volgt op de vorige single A Little Bit of Freedom, die in strijdlustige stijl begint met een explosie van wah-gitaar en een gewaagde eerste regel ('I don't need no-one to think for me'). “Ik had sterk het gevoel dat bureaucratie en regels echt beperkende dingen zijn in de wereld,” zegt Trower. “Te veel bureaucratie, niet genoeg vrijheid om na te denken - het is zover gekomen dat je je in een keurslijf gedwongen voelt.”

Vurig, bedachtzaam en gevoed door echte menselijke emotie in een tijd van door machines gegenereerde muziek, is Come And Find Me niet het werk van een rockicoon die op zijn lauweren rust. Integendeel: zich scherp bewust van het verstrijken van de tijd, heeft Robin Trower het tot zijn missie gemaakt om zoveel mogelijk stukjes magie vast te leggen. “Op een bepaalde manier kan ik het niet geloven, dat ik nog steeds bezig ben op mijn 80ste,” zegt hij. “Het is best eng. Je weet dat je al een heel eind op weg bent en dat je elk moment tegen een muur kunt oplopen. Maar ik doe dit nog steeds graag. Voor mij is er niets dat meer voldoening geeft dan werken aan een nieuw nummer...”

Trower staat aan de vooravond van een wervelend jaar waarin hij veel kilometers zal maken door Amerika en het Verenigd Koninkrijk “Ik sta te popelen, omdat ik vorig jaar een Amerikaanse tournee moest afzeggen vanwege een operatie”, zegt hij. Je kunt kaartjes kopen HERE.

Tour Dates

  • 17 May Picturedrome, Holmfirth - UK
  • 18 May Town Hall, Birmingham - UK
  • 20 May Cheese & Grain, Frome - UK
  • 21 May O2 Shepherds Bush Empire, London - UK
  • 11 Jun The National, Richmond, VA - US
  • 13 Jun Penn’s Peak, Jim Thorpe, PA - US
  • 15 Jun Keswick Theatre, Glenside, PA - US
  • 17 Jun Hackensack Meridian Health Theatre at Count Basie Center for the Arts, Red Bank, NJ - US
  • 18 Jun The Wellmont Theater, Montclair, NJ - US
  • 20 Jun The Paramount, Huntington, NY - US
  • 21 Jun Bardavon, Poughkeepsie, NY - US
  • 24 Jun Tupelo Music Hall, Derry, NH - US
  • 25 Jun The Wilbur, Boston, MA - US
  • 27 Jun Aura, Portland, ME - US
  • 28 Jun Blue Ocean Music Hall, Salisbury, MA - US
  • 01 Jul Center for the Arts of Homer, Homer, NY - US
  • 02 Jul Babeville, Buffalo, NY - US
  • 03 Jul Palace Theatre, Greensburg, PA - US
  • 05 Jul MGM Northfield Park Center Stage, Northfield, OH - US
  • 06 Jul Taft Theatre, Cincinnati, OH - US
  • 08 Jul Royal Oak Music Theatre, Royal Oak, MI - US
  • 10 Jul Brown County Music Center, Nashville, IN - US
  • 11 Jul Copernicus Center, Chicago, IL - US
  • 12 Jul Pabst Theater, Milwaukee, WI - US
  • 14 Jul Hoyt Sherman Place, Des Moines, IA - US
  • 16 Jul Upton Theater, Kansas City, MO - US
  • 17 Jul Gillioz Theatre, Springfield, MO - US
  • 19 Jul The Factory, Chesterfield, MO - US

Track Listing
1. A Little Bit of Freedom
2. One Go Round
3. I Would Lose My Mind
4. Come And Find Me
5. Take This Hurt Away
6. The Future Starts Right Here
7. Tangled Love
8. Capture The Life Begun
9. Without A Trace
10. I Fly Straight To You
11. Time Stood Still

Krijg het laatste FrontView Magazine nieuws in je Facebook nieuwsoverzicht:

Meer over