
De digitale muziekdienst Spotify en Film Fest Gent zijn een exclusieve samenwerking aangegaan. Tijdens de 14e editie van de World Soundtrack Awards zal de Spotify Public Choice Award door het publiek uitgereikt worden voor beste score. Ook presenteert Spotify de nieuwe muzieksectie van het filmfestival Sound and Vision.
Sinds 2001 organiseert Film Fest Gent de World Soundtrack Awards, de meest prestigieuze filmmuziek prijzen ter wereld. Elk jaar krijgen de beste soundtrack componisten van het moment erkenning voor hun werk. Door deze focus op filmmuziek groeide het filmfestival uit tot een jaarlijkse meeting point voor zowel internationaal gereputeerde als piepjonge muzikale talenten. Een van de prijzen die op de avond van 25 oktober uitgereikt zal worden is de Spotify Public Choice Award, toegekend aan de populairste soundtrack van een film die werd uitgebracht tussen 1 juli 2013 en 30 juni 2014.
Valerie Dobbelaere, coördinator van de World Soundtrack Awards en muziekprojecten van Film Fest Gent: “Dankzij de Spotify Public Choice Award kan niet alleen de World Soundtrack Academy, bestaande uit 370 internationale filmmuziek professionals, oordelen over de beste soundtrack van het afgelopen jaar maar kunnen ook de vele filmmuziekfans hun stem uitbrengen voor hun favoriete score. Door de samenwerking met Spotify hopen we minstens ons stemmenaantal te verdubbelen om zo het platform voor de internationale filmmuziekwereld en de verdiende aandacht voor filmmuziek componisten nog meer te verstevigen.”
Het filmfestival biedt naast de World Soundtrack Awards ook heel wat internationale films en documentaires aan die het thema muziek aansnijden. Deze worden gebundeld in de nieuwe sectie Sound and Vision, genoemd naar het schitterend nummer van David Bowie. Het filmconcert van de Belgische band Arsenal: Dance! Dance! Dance! is alvast de eerste titel van de muzieksectie en zal doorgaan op 22 oktober 2014 in Vooruit. Het filmconcert zal onuitgegeven soundtrack materiaal combineren met bekendere nummers van Arsenal.
“Muziek en film, speelfilm en documentaire, nieuwe media en traditionele media geraken hoe langer hoe meer verstrengeld. Spotify is dan ook de ideale partner om zijn schouders te zetten onder Sound and Vision, de nieuwe sectie van Film Fest Gent waarin de muziekfilm in al zijn diversiteit aan bod komt.” aldus Patrick Duynslaegher, artistiek directeur Film Fest Gent.
Marketing Executive voor Spotify Benelux, Nienke Dettmeijer vindt dat: "Muziek en film onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. En goede muziek maakt een film nog beter. Daarom kijken we ernaar uit om onze twee grootste passies, muziek en mensen te delen met een internationaal gerenommeerd festival zoals Film Fest Gent.”
De shortlist voor de Spotify Public Choice Award, samengesteld door de World Soundtrack Academy en de playlist van de Sound and Vision sectie kan beluisterd worden via de Spotify account van Film Fest Gent. De 41e editie van Film Fest Gent loopt van 14 tot 25 oktober 2014 en zal opnieuw ruime aandacht besteden aan filmmuziek, met onder andere de 14e World Soundtrack Awards op zaterdag 25 oktober 2014. Tickets en meer info op www.filmfestival.be. of www.worldsoundtrackawards.com.
