
Waarom zijn er eigenlijk geen speeltuinen voor volwassenen? Tom Van Laere vraagt het zich af: even nergens aan denken en ongedwongen plezier maken! In zijn speeltuin voor volwassenen genaamd Admiral Freebee betekent dat: muziek maken, zingen en samen spelen met zijn vrienden slash helden. Dat spelplezier heeft hij in een gloednieuw album gegoten: 'RAW FUN', uw energieboost in plaatvorm, verkrijgbaar vanaf xx.
Even terug naar eind 2024 en het slot van de jubileumtour rond iconisch debuut Admiral Freebee. De laatste noten zijn nog niet helemaal uitgedoofd, of Van Laere barst al van de goesting, energie en inspiratie om de studio in te duiken met z’n band. En dat hóór je het hele album door. De eerste seconden van opener 'Seeking A Friend' tikken nog maar weg, of aanzwellende drums leiden een snedige riff in waar Van Laere rauw ‘Armageddooooon' over uitgiet. De wereld staat in brand en Admiral Freebee bezingt het, maar het spelplezier staat voorop: "Even though the news is bad, all I wanna do is sing." De toon is gezet en het valt geen moment stil. Gitaren schuren en sneren, de ritmesectie houdt het tempo hoog, synths en een lading aanstekelijke HEY!’s zorgen voor kruiding. ‘What a time to be barely alive’, klinkt het in 'I Don’t Want To Fight No More.' "Every child that’s born now will become a soldier / The first act of war is defense / It’s only ourselves we’re fighting against."
Het zijn duistere tijden, maar Admiral Freebee laat altijd ruimte voor humor en richt de blik ook naar binnen: "There is a hole in my heart that can never be filled / The grass is always greener on Henman Hill" (The Hunger). En we hoeven ons geen zorgen te maken, het gaat goed met Van Laere, "I was never more alive", leren we in 'Isolation'. En die donkere tijden, daar zingt Van Laere zijn vrolijke wanhoop over. ‘There’s a great need for good times / Gimme gimme gimme good times’, smeekt hij wanneer hij huilt bij de aanblik van mensen die in kartonnen dozen op straat leven.
En vergis je niet, Van Laere is geen schoothond: "I ain’t no one’s fucking puppy / I ain’t living in Red Flag City", spuwt hij in 'No One’s Puppy', over red flags die soms te snel worden gespot. "I’ve got a hole in my heart the size of Iceland and it won’t be filled by looking at her yoga pants." Wat voor hond hij dan wel is? Dat leert 'Dog That Never Dies', het enige ingetogen nummer na 9 uptempo songs dat het album neerlegt en luistert als een synthese van alle thema’s. "Everyone is at war these days - I see people changing in the strangest ways / And what doesn’t kill you / It always leaves a scar / It makes you a little weird / It makes you who you are." Met Admiral Freebee gaat het goed, en zowel hij als zijn muziek lopen over van het plezier. Even alle zorgen vergeten, de speeltuin opzoeken en genieten van pure fun.
LIVE
- 28/02: Ha Concerts, Ghent
- 06/03: Club AFF, Hasselt
- 14/03: Het Depot, Leuven
- 21/03: Cactus, Brugge
- 26/03: De Casino, Sint-Niklaas
- 04/04: Wilde Westen, Kortrijk
- 11/04: De Roma, Borghout
- 22/04: Melkweg, Amsterdam (NL)
- 30/04: Ancienne Belgique, Brussel
